Një kompani e re e smartphonëve futet në tregun amerikan – Lajmi.net
Një kompani e re e smartphonëve futet në tregun amerikan
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:42, 1 March 2018
Nëse ka një lojtar të ri të rëndësishëm në industrinë e telefonave mobil në Shtetet e Bashkuara, atëherë me siguri se ky është prodhuesi kinez Xiaomi.

Kompania është bërë një markë shumë e njohur rreth globit, por në SHBA ata kanë prani absolutisht zero.

Ka pasur shumë thashetheme për depërtimin e tyre në tregun amerikan për shumë vite tashmë, por Xiaomi ende po planifikon debutimin e saj në tregun më të pasur në botë.

Xiaomi ende duhet të luftojë me stigmën që brendet kineze kanë në tregun amerikan, të cilën asnjë prodhues kinez nuk ka arritur ta tejkalojë. Aktualisht marka e vetme aziatike që ka sukses në tregun amerikan, mbetet Samsung e cila është rival direkt me Apple.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO