Një ”Hyjneshë e Artë” për regjisorin Paul Haggis – Lajmi.net
Një ”Hyjneshë e Artë” për regjisorin Paul Haggis
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteLajme 22:35, 20 July 2017
Mysafiri special i edicionit të nëntë të Festivalit të Filmit në Prishtinë, regjisori i njohur ndërkombëtar Paul Haggis, u nderua sonte në Prishtinë, për kontributin e tij të jashtzakonshëm në kinematografi.

Në natën finale të ceremonisë së ndarjes së çmimeve, regjisorit Haggis, nga PriFilmFest 2017, iu nda një trofe nderi ”Hyjneshë e Artë”, transmeton Klan Kosova.

Gjatë fjalimit të tij më rastin e pranimit të ”Hyjneshës së Artë”, Haggis tha se derisa nuk është harruar historia në të cilën Kosova ka kaluar, një pëpjekje për të falur po ndodh duke ndarë cmime artistike gjithandej botës.

”Ndërsa nuk keni harruar përpiquni që të falni atë në të cilën keni kaluar. Ju këtë e bëni duke dhënë çmime për të gjitha vendet e botës”.

”Jam shumë i nderuar në këtë skenë, është një organizim i quajtur i pastër dhe uroj që të vazhdoni kështu për të kërkuar drejtësi”, ka përfunduar regjisori i njohur, Haggis.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master