Një formulë magjike për të zgjidhur situata të vështira – Lajmi.net
Një formulë magjike për të zgjidhur situata të vështira
Autori: Lajmi.net Lifestyle 15:55, 5 February 2018
Etapa e parë  : E analizova situatën pa frikë  dhe ndershmërisht, zbulova se cka  ishte më  e keqja që  mund të  ndodhte si rezultat i kë tij dështimi.

 

Etapa e dytë  : Pasi zbulova se cila ishte më  e keqja që  mund të  ndodhte, vendosa t’a pranoj atë , gjithnjë , nese do të  ishte e nevojshme.

Etapa e tretë  : Që  nga ajo kohë , me qetësi i kushtova gjithë  kohën dhe energjitë  e mia përpjekjeve për të  zbuluar më  të  keqen, që  tashmë  e kisha pranuar në  mendjen time, përcjell humanheyday.com

Wills Karrier

Kur shqetësohemi, mendja na shkon sa andej-kë ndej dhe e humbasim gjithë  forcën vendimmarrëse. Sidoqoftë , kur e detyrojmë  veten që  të  përballemi me më  të  keqen dhe e pranojmë   atë  me vetëdije, ne i eleminojmë  të  gjitha këto përfytyrime të  turbullta dhe përqendrohemi te problem ynë .

“Jini të  gatshëm që  t’a pranoni sic është  sepse pranimi i asaj që  ka ndodhur është  hapi i parë  për të  kapërcyer pasojat e cdo fatkeqësie “.

William Xhejms

“Qetësia e vërtetë  e mendjes vjen nga të  pranuarit e më  të  keqes. Mendoj se, nga pikëpamja psikologjike do të  thotë clirim energjish”

Lin Jutangu

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO