Një Ferrari i kaltër që të lë pa mend (Foto) – Lajmi.net
Një Ferrari i kaltër që të lë pa mend (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 13:39, 1 February 2018
Ferrari GTC4 Lusso është ekzemplari i fundit që ka kaluar në duart e Lapo Elkann, drejtori krijues i i Garage Italia.

Makinën e famshme me ngjyrë të kuqe, Lapo e ka shndërruar në të kaltër, ngjyrën e tij të preferuar.

“E kaltra është ngjyra ime dhe e Italisë sime. Ferrari është një nga emblemat italiane më të njohura në botë dhe me këtë model kemi bërë bashkë modën, dizajnin dhe artin me botën e automobilizmit”, ka thënë Elkann.

Fjalët kyçe: Ferrari

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals