Një ditë nga trajnimet ekstreme të ushtarëve amerikanë (Foto) – Lajmi.net
Një ditë nga trajnimet ekstreme të ushtarëve amerikanë (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 20:31, 20 March 2017
Pas sulmeve të 11 shtatorit 2001, ushtria amerikane e zhvendosi fokusin e saj të stërvitjes duke përgatitur ushtarët e saj për terrene të tilla, si në Afganistani apo Iraku.

Por, pas më tepër se një dekade, Ushtria amerikane i është rikthyer serish stërvitjes në xhungël, një territor i ngjashëm në shumë vende tropikale.

Në vitin 2013 u krijua një shkollë ushtarake në Waikiki, e cila për shkak të pozicionit gjeografik dhe klimës së saj ka një terren të ngjashëm me disa vende aziatike dhe në paqësor, shkruan Mapo.

Pas katër vitesh punë, kanë dalë edhe trupat e parë të formuar nga kjo bazë, të cilës duket se po i jepet akoma edhe më shumë prioritet.

280285 280286 280287 280288 280289 280290 280291

 

Fjalët kyçe: Ushtria amerikane

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master