Nishani: I gatshëm për një mandat të dytë si President – Lajmi.net
Nishani: I gatshëm për një mandat të dytë si President
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 18:46, 19 March 2017
Bujar Nishani
Bujar Nishani
Ndërsa Presidentit Nishani po i afron përfundimi i mandatit, ky i fundit ka shprehur gatishmërinë për të vijuar detyrën e tij.

I pyetur gjatë konferencës për shtyp, Kreu i Shtetit ka deklaruar se do të ishte i gatshëm për të rikandiduar nëse do të ketë propozim nga deputetë të Kuvendi.

“Nuk ka qenë një dëshirë, por gatishmëri për të vijuar përmbushjen e detyrave të asaj që kam nisur dhe që kam demonstruar në zyrën e Presidentit edhe gjatë një mandati të dytë. Nëse unë do të kem propozim nga deputetë të Kuvendi për të rikandiduar do ta gjykoj në kontekstin real të arsyes dhe vullnetit politik dhe patjetër do të vijoj të mbetet gati”, u shpreh Nishani.

Fjalët kyçe: Bujar Nishani, president

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3