Nis sanimi i pjesës së dëmtuar të rrugës afër liqenit të Badovcit – Lajmi.net
Nis sanimi i pjesës së dëmtuar të rrugës afër liqenit të Badovcit
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 11:59, 10 March 2017
Ministria e Infrastrukturës njofton të gjithë qytetarët për fillimin e punimeve në sanimin e pjesës së dëmtuar në rrugën N25.2 Prishtinë-Graçanicë-Gjilan, afër liqenit të Badovcit, në të cilën si pasojë e rrëshqitjeve të trupit të rrugës, në vazhdimësi është dëmtuar dhe ulur pjesa e aslfatit, duke shkaktuar pengesa për qarkullimin e automjeteve.

Për të mundësuar zhvillimin normal të komunikacionit në këtë pjesë të rrugës, kompania e kontraktuar nga MI, në bashkëpunim me menaxherin rajonal dhe ekipet mbështetëse të MI-së, kanë filluar ndërtimin e rrugës anësore, ku më pas do të sanohet pjesa e dëmtuar e rrugës me me kualitet të lartë dhe në kohë sa më të shpejtë që është e mundur sipas projektit të kësaj rruge. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Liqeni i Badovcit, MI, sanimi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals