Nikoliqi: Beogradi i përkushtuar në dialog, Prishtina po e bën të pamundur – Lajmi.net
Nikoliqi: Beogradi i përkushtuar në dialog, Prishtina po e bën të pamundur
Autori: Lajmi.net LajmeNacionaleRajoni 17:39, 17 February 2017
Tomislav Nikoliq
Tomislav Nikoliq
Bisedimet me Kosovën janë duke u zhvilluar në kushte pothuajse të pamundura, ka thënë presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq.

 

Ai sot gjatë takimit që pati me kancelarin austriak Christian Kern, ka thënë Beogradi është duke i përmbushur të gjitha kërkesat që po i kërkohen, por Prishtina po lejohet që të mos i zbatojë marrëveshjet e arritura në Bruksel, shkruan B92, transmeton lajmi.net.

Nikoliq tha, se “ne presim dhe shpresojmë për kushte të barabarta dhe të drejta në bisedimet e ardhshme me Prishtinën.” /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper