Ngjyrat e muraleve të Ferizajt – Lajmi.net
Ngjyrat e muraleve të Ferizajt
Autori: Lajmi.net Kulturë/ArteLajme 19:42, 16 May 2018
Festivali i Muraleve po përmbyllet sot në Ferizaj. këtu janë disa fotografi nga disa punime të artistëve që kanë dhënë një pamje krejtësisht tjetër qytetit të Ferizajt duke e shndërruar në qytetin e muraleve.

Fotografitë janë realizuar nga Goga Bardha.

Ndryshe festivali I muraleve që mbahet në Ferizaj, është një projekt i artit i filluar nga artistë lokal dhe anëtarë të komunitetit të cilët besojnë fuqishëm se krijimi i një dëshmie të ndjeshme dhe të qëndrueshme vizuale në muret e qytetit është një hap i rëndësishëm drejt zhvillimit kulturor të shoqërisë së ndryshme që jeton dhe punon në Kosovë.

Nga 10 deri më 16 maj, #muralFestKosovo #antiCorruption do të transformojë rrugët e Ferizajt, në një muze të kuruar, të hapur, që tregon murale në shkallë të gjerë nga artistë të mirënjohur ndërkombëtar dhe vendas.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO