Ngjyrat e muraleve të Ferizajt – Lajmi.net
Ngjyrat e muraleve të Ferizajt
Autori: Lajmi.net Kulturë/ArteLajme 19:42, 16 May 2018
Festivali i Muraleve po përmbyllet sot në Ferizaj. këtu janë disa fotografi nga disa punime të artistëve që kanë dhënë një pamje krejtësisht tjetër qytetit të Ferizajt duke e shndërruar në qytetin e muraleve.

Fotografitë janë realizuar nga Goga Bardha.

Ndryshe festivali I muraleve që mbahet në Ferizaj, është një projekt i artit i filluar nga artistë lokal dhe anëtarë të komunitetit të cilët besojnë fuqishëm se krijimi i një dëshmie të ndjeshme dhe të qëndrueshme vizuale në muret e qytetit është një hap i rëndësishëm drejt zhvillimit kulturor të shoqërisë së ndryshme që jeton dhe punon në Kosovë.

Nga 10 deri më 16 maj, #muralFestKosovo #antiCorruption do të transformojë rrugët e Ferizajt, në një muze të kuruar, të hapur, që tregon murale në shkallë të gjerë nga artistë të mirënjohur ndërkombëtar dhe vendas.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO