Ngjitja nëpër shkallë i kontribuon shëndetit të zemrës – Lajmi.net
Ngjitja nëpër shkallë i kontribuon shëndetit të zemrës
Autori: Lajmi.net FitLifestyleShëndeti 2:51, 28 February 2017
Studiuesit kanë zbuluar se ushtrimet e vogla, si 20 sekondëshe, kanë më shumë përfitime për zemrën.

Të ngjitësh shkallët mund të bëhet kudo dhe kurdoherë, duke u dhënë njerëzve që nuk kanë kohë mundësinë të ushtrohen.

Fjalët kyçe: Shkallë, Zemra

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals