Ngjalat pushtojnë rrugën (Foto) – Lajmi.net
Ngjalat pushtojnë rrugën (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 0:00, 15 July 2017
Duket e frikshme dhe për shumë njerëz mund të kujtojë skena filmash horror, por kjo është pamja që shfaqet kur 3400 kg ngjala derdhen në rrugë dhe mbi makina.

Ngjarja ndodhi në shtetin amerikan të Oregonit, kur një kamion që transportonte ngjalat u përfshi në një aksident dhe derdhi ngarkesën e tij të rrëshqitshme në rrugë dhe makinat pranë.

Fatmirësisht askush nuk mbeti i plagosur, megjithëse njerëzve të përfshirë në aksident do t’i duhet kohë të harrojnë pamjen që shumë e cilësuan të neveritshme.

Polici e Oregonit tha se bëhej fjalë për një lloj ngjale që prodhon jargë nga gjendrat e saj dhe kjo shpjegon lëndën që mbuloi gjithçka që prekën ngjalat. Këto të fundit po dërgoheshin në Korenë e Jugut kur janë një ushqim mjaft i kërkuar. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Aksident, Ngjalat, Oregon, Rruga

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master