Nga nënë dhe bir, bëhen babë e bijë (Foto) – Lajmi.net
Nga nënë dhe bir, bëhen babë e bijë (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 12:51, 20 March 2017
Një baba dhe një vajzë transgjinore nga Michigan kanë treguar historinë e tyre frymëzuese rreth transformimit të pabesueshëm.

Corey Maison kuptoi kur ishte vetëm 15 vjeç se dëshironte që  të kishte lindur vajzë. Por, ndërkohë dhe nëna e saj vuante nga i njëjti shqetësim  në lidhje me identietin gjinore. “Ndihesha vazhdimish e trishtuar dhe e nevrikosur. Nuk dija si ta zgjidhja këtë gjë. E urreja trupin tim, madje ndihesha e turpëruar prej tij. Sinqerisht, mendoja se ishte diçka që më ndodhte vetëm mua. Dukej sikur diçka nuk shkonte me trurin tim”, tregon adoleshentja për revistën People.

Ndjesia se trupi i tij nuk i përkiste e detyroi Corey-n të braktiste shkollën dhe të studionte në shtëpi. Prindërit e fëmijëve të tjerë ankoheshin se nuk mund t’i linin fëmijët e tyre me të. Kështu që në vitin 2015, Corey nisi të konsumonte hormone, ndërkohë që nëna e tij nisi të merrte testosteron pak kohë para se t’i nënshtrohej një operacioni për heqjen e gjoksit.Image

Fjalët kyçe: babe e bije, Nënë e bir

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble