Neymar mposhtë Messin, bëhet futbollisti më i vlefshëm në botë – Lajmi.net
Neymar mposhtë Messin, bëhet futbollisti më i vlefshëm në botë
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliLiga e KampionëvePremier LeagueSerie ASport 18:51, 8 January 2018
Neymar është futbollisti më i vlefshëm në botë.

Këto janë rezultatet që ka nxjerrë Observatori i Futbollit, që ka renditur Neymarin si futbollistin më të vlefshëm në botë, duke lënë pas tij Lionel Messin.

Në renditjen top pesë, është interesante se nuk bën pjesë Cristiano Ronaldo, që renditet vetëm në vendin e 49.

Me Harry Kane, Kylian Mbappe dhe Paulo Dybala, kompletohet renditja e pesë të parëve./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO