Nesër fillojnë punimet për ndërtimin e autostradës “Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë” – Lajmi.net
Nesër fillojnë punimet për ndërtimin e autostradës “Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë”
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 16:41, 14 April 2018
Nesër (e diel, 15 prill 2018), Ministria e Infrastrukturës do të mbajë ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e Autoudhës “Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë”.

Ceremonia inauguruese e fillimit të punimeve për ndërtimin e Autoudhës “Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë”, mbahet në vigjilje të “Betejës së Zhegocit”, në të cilën u vranë tetë ushtarë të UÇK-së dhe 18 civilë.

Ceremonia e inaugurimit të punimeve do të mbahet në Zhegoc të Gjilanit, me fillim nga ora 11:30.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO