Nëse përgjigjesh saktë në këtë kuiz, je një gjeni (Video) – Lajmi.net
Nëse përgjigjesh saktë në këtë kuiz, je një gjeni (Video)
Autori: Lajmi.net Kuize 14:17, 13 May 2017
Shpesh herë kur ballafaqohemi me kuize, jemi të prirur që të japim përgjigje të shpejta.

Kjo ndikon që jo çdo herë të japim përgjigje të sakta, shkruan lajmi.net

Ky test inteligjence përmban disa pyetje, përgjigjet e të cilave janë shumë të thjeshta, mirëpo vetëm një përqindje e ulët e njerëzve arrijnë të përgjigjen saktë.

Një lloj i pyetjes, është:
Nëse këtu ndodhen 45 mollë, dhe ju merrni tri prej tyre. Sa mollë mbeten, derisa jeni ende këtu?

Kjo është vetëm një prej pyetjeve që testojnë inteligjencën tuaj. Shikoni videon më poshtë për më shumë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: kuiz inteligjence

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool