Nëse mund ta zgjidhni këtë “test”, ju jeni shumë intelegjent – Lajmi.net
Nëse mund ta zgjidhni këtë “test”, ju jeni shumë intelegjent
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 20:28, 11 October 2017
A mund të kuptoni modelin e llogaritjes së numrave më sipër?

Ky mister ka marrur më shumë se 3 milion tentime për tu zgjedhur pas publikimit në ‘Facebook’, përcjell lajmi.net

Një njeri në ‘YouTube’ ka krijuar një video përmes së ciles e tregon se si funksionin llogaritja e këtyre numrave, “me shumat dhe ‘ndryshimin’ e tyre”.

Provoni pa e shikuar videon nëse mund t’a zgjidhni dhe të jeni prej të rrallëve që e kanë ditur këtë funksion logjik./Lajmi.net/ 

Nëse nuk i’a dolët, shikoni këtu:

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO