Nëse largohet nga Barcelona, ky do të jetë klubi i ri i Rakiticit – Lajmi.net
Nëse largohet nga Barcelona, ky do të jetë klubi i ri i Rakiticit
Autori: Lajmi.net La LigaSport 12:57, 9 March 2018
Ivan Rakitic mund të largohet nga Barcelona duke u transferuar në Premierligë.

Basel, Schalke 04, Sevilla dhe Barcelona.

Këto janë etapat e karrierës së Ivan Rakitic, që sipas mediave angleze, sezonin e ardhshëm mund të pranojë të luajë në Premier League.

Skuadra e intersuar për 29-vjeçarin është Liverpooli.

“The Reds” janë gati t’i ofrojnë një kontratë interesante mesfushorit kroat, që pëlqehet shumë nga trajneri Jurgen Klopp, transmeton “SuperSport.al”.

Po sipas asaj që raportojnë mediat, Rakitic me shumë mundësi, pas botërorit do të përshëndesë Katalunjën, për t’u transferuar në “Anfield Road”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO