Nëse kjo femër ju çon kërkesë miqësie, njoftoni policinë (FOTO) – Lajmi.net
Nëse kjo femër ju çon kërkesë miqësie, njoftoni policinë (FOTO)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 0:31, 20 March 2017
Kini Kujdes! Nëse kjo femër që shihni në foto ju dërgon një kërkesë miqësie në rrjetin social “Facebook” mos e pranoni, ose njoftoni Policinë!”.

Kjo është thirrja që ka bërë Policia britanike pas denoncimit të një 43-vjeçari nga Mançesteri, i cili thotë se është mashtruar nga një femër, të cilës i ka dërguar rreth 230 mijë euro.“The Sun’ shkruan se gjithcka ka nisur përmes rrjetit social “Facebook”.

Ajo i ka dërguar 43-vjecarit një kërkesë miqësie dhe pak kohë pasi kanë komunikuar me njëri-tjetrin janë lidhur në distancë. Gruaja pretendonte se jetonte në Afrikën e Jugut dhe i ankohej të dashurit të saj virtual se kishte probleme ekonomike.

Ky i fundit i nisi disa herë para, por më pas vajza i humbi gjurmët. Menjëherë pas denoncimit, Policia ka nisur një hetim, ku gruaja me identitet të rremë kishte mashtruar edhe disa persona të tjerë.

Fjalët kyçe: Facebook

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble
  • Play Rock Wheels