Nëse jeni të fiksuar pas Facebook, e keni gjenetike – Lajmi.net
Nëse jeni të fiksuar pas Facebook, e keni gjenetike
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteRrjetet Sociale 16:21, 24 January 2017
Të fiksuarit pas Facebook’ut, mund të jenë gjenetikisht të programuar për t’i dashur rrjetet sociale, thotë një studim i ri.

Shkencëtarët e King’s College në Londër, i kanë krahasuar shprehitë e përdorimit të internetit tek 4250 binjakë identikë me 4250 binjakë jo identikë.

Ata kanë zbuluar se gjenet ishin përgjegjëse deri në 39% për kohën e kaluar në internet.

Ekspertët thonë se disa njerëz në mënyrë natyrale e kanë dëshirën për të lundruar nëpër rrjetet sociale, duke gjurmuar jetët e të tjerëve dhe duke publikuar çdo hap të tyre.

Fjalët kyçe: gjenetika, rrjete sociale

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble