Nëse e hapni dritaren para se të flini, do të humbni peshë – Lajmi.net
Nëse e hapni dritaren para se të flini, do të humbni peshë
Autori: Lajmi.net FitFunKurioziteteLifestyle 13:45, 20 March 2017
Një profesoreshë e Universitetit të Oxfordit, ka shpikur një ide të re për të humbur peshë.

Ashley Grossman, doktoreshë dhe shkencëtare, ka thënë se nëse e mbani dritaren e dhomës tuaj të gjumit të hapur kur flini, mund digjni kalori dhe të humbni peshë, shkruan Daily Mail.

Ajo thotë se i ftohti bën që t’i digjni yndyrnat në trupin tuaj dhe kështu mund të humbni peshë më lehtë se sa kur stërmundoheni me dieta.

Fjalët kyçe: Dritare, Gjumë

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble