Neres transferohet te gjiganti i Series A – Lajmi.net
Neres transferohet te gjiganti i Series A
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 14:43, 16 April 2018
673a813d-ba64-46e2-aa1a-c9c279df1128-3115-0000042a40235352
Milan dhe Inter i janë futur garës për yllin Ajax, David Neres.

Sipas Calciomercato.com, Interi ka treguar një interes për lojtarin, duke pasur parasysh dyshimet mbi të ardhmen e Antonio Candreva dhe Ivan Perisic.

Nëse “Nerazzurët” luajnë sezonin e ardhshëm në Champions League atëherë ata po bëjnë plan të ndërtojnë një skuadër kompetitive.

Për më tepër rivali i Interit, Milani ka qenë duke vëzhguar 21-vjeçarin ‘për disa kohë’ dhe është konsideruar si një përshtatje ‘e përsosur’ për vizionin taktik të Gennaro Gattuso.

Milani është i gatshëm të ofrojë 30 milionë euro për yllin e Ajaxit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO