Nëntë të vdekur pas përmbytjeve në Arizona – Lajmi.net
Nëntë të vdekur pas përmbytjeve në Arizona
Autori: Lajmi.net BotaLajme 16:55, 17 July 2017
Të paktën nëntë persona kanë vdekur në përmbyjet në Arizona pasi shirat e rrëmbyeshëm përfshinë një vrimë noti në këtë shtet amerikan.

Në mesin e të vdekurve kishte edhe fëmijë, duke përfshirë një dy vjeçar. Sipas mediave locale, një person ende mungon, transmeton Klan Kosova.

Të paktën katër persona u shpëtuan nga ekuipazhet e helikopterëve. Ata u trajtuan për hipotermi dhe më pas u liruan nga spitali.

Më shumë se 100 njerëz po laheshin në këtë zonë kur ujërat e përmbytjeve goditën pothuajse asnjë paralajmërim.

Shërbimi Kombëtar i Motit ka lëshuar një paralajmërim për përmbytje të mundshme për pjesën më të madhe të Arizonës deri të hënën në mbrëmje, me më shumë stuhi që priten në mes të javës së ardhshme.

Fjalët kyçe: Arizone, përmbytje, të vdekur

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush