Nëna e verbër, kujdeset për tre fëmijët e saj dhe zhvillon pasionin e vet (Video) – Lajmi.net
Nëna e verbër, kujdeset për tre fëmijët e saj dhe zhvillon pasionin e vet (Video)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 19:01, 3 May 2017
Nicole, është një grua në të tridhjetat nga Utah që jeton me burrin e saj dhe kujdeset për tre fëmijët e tyre.

Nicole është e verbër!

Edhe pse ajo është një grua që kujdeset për tre fëmijë në verbëri totale, kjo gjë nuk e mban larg pasionit të saj – gatimit, transmeton lajmi.net

Ndërsa, burri i saj, Brandon, është në punë, gjen mënyra për të ndihmuar Nicolen, si gjetja e përbërësve në kuzhinë nepërmjet bisedave me kamerë dhe ai vepron si sytë e saj duke përshkruar fëmijet në rritje e botën përreth tyre.

Nicole nuk ka qenë gjithmonë e verbër. Ajo humbi të pamurit në vitin 2001, vetëm një vit pas martesës së tyre. Kur ajo filloi të kishte dhimbje të vazhdueshme të kokës dhe mjekët nepërmjet incizimit vërejtën se një baktere vdekjeprurëse po sulmonte trupin e saj.

Nicole ishte në koma për dy javë, por papritmas u zgjua dhe filloi të ecë. Pas gjashtë muajsh, përsëri bakteret u kthyen, por kësaj rradhe i’a morën shikimin, por jo edhe dëshirën për të ndërtuar një familje të lumtur.

Ajo së bashku me burrin e saj Brandon, nuk hoqën dorë nga planet për të patur fëmijë dhe një familje të lumtur e tani ata kanë 3 fëmijë dhe kështu po i’a dalin të jenë tejet mirë.

Nicole nga mjekët konsiderohet një mrekulli që ecë, ndërsa vet ajo – është inspirim për mijëra gra të tjera të cilat e ndjekin atë në blogun e saj të gatimit./Lajmi.net/ 

 

Fjalët kyçe: femijet, gruaja e verbër

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball