Në Prishtinë shpërndahet bakllava gjigante në prag të Ramazanit – Lajmi.net
Në Prishtinë shpërndahet bakllava gjigante në prag të Ramazanit
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 12:52, 14 May 2018
Pak ditë para fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit në Prishtinë kanë filluar përgatitjet.

Në Prishtinë do të shërbehet sot një bakllava me përmasa mbi 2 metra dhe formën e hartës së Kosovës. Kjo do të shërbehet sot nga ora 14:00 në sheshin “Nënë Tereza”, transmeton Magazina.al

Organizimi bë nga disa të rinjsh nga Prishtina, të cilët kanë marrë mbështetje edhe nga një fabrikë për prodhimin e ëmbëlsirave.

Qellimi i organizatorëve është që viteve të tjera të bëjnë bakllavën edhe më të madhe që ta thyejnë rekordin e librit Guinnes të cilin e mbanë Turqia.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO