Në Prishtinë po mbahet Bienali Ndërkombëtar i Akuarelit (Foto) – Lajmi.net
Në Prishtinë po mbahet Bienali Ndërkombëtar i Akuarelit (Foto)
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteLajme 16:29, 21 July 2017
Në Prishtinë po mbahet Bienali Ndërkombëtar i Akuarelit. Pjesëmarrës në këtë Bienal janë 250 artistë nga 40 shtete të botës.

Bienali është hapur më 19 korrik dhe do të vazhdojë të jetë i hapur për të gjithë adhuruesit e akuarelit deri të hënën, më 24 korrik.

Një festival i tillë është mbajtur edhe në mars të këtij viti po ashtu në Prishtinë. Organizator i këtij Bienali është kuratori i mirënjohur kosovar, Besnik Xhemaili.

Bienali Ndërkombëtar i Akuarelit po mbahet në Galerinë e Arteve të Kosovës në Prishtinë. /Lajmi.net/

biki1 biki2 biki3 biki4

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball