Në NBA bëhet mashtrimi më i madh në histori të basketbollit? (VIDEO) – Lajmi.net
Në NBA bëhet mashtrimi më i madh në histori të basketbollit? (VIDEO)
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:43, 5 May 2017
Kur Markief Morris u lëndua në ndeshjen e parë të raundit të dytë të Play Offit në NBA kundër Boston, shumëkush mendoi se sezoni për lojtarin e Wizard ka përfunduar.

Morris pas atij lëndimi la parketin, dhe tifozët e Wizard filluan të pajtohen se deri në fund të Play Off do të jenë pa lojtarin e tyre më të mirë.

Dy ditë më vonë Wizard zhvilloi një ndeshje tjetër dhe për habinë e të gjithëve, Morris ishte dysheme nga minuta e parë, ai madje shënoi 16 pikë, duke mos u vërejtur asnjë shenj nga lëndimi që pësoi një ndeshje më herët.

Megjithatë, amerikanët ende nuk po mund të besojnë se Morrison ishte i aftë të luaj.

Kjo ka bërë që të ngjallën dyshime rreth paraqitjes së Morrison, pasi ai ka një vëlla binjak që i ngjason shumë, e i cili luan në Detroit, e për të cilët ky sezon ka përfunduar.

Marcus dhe Markieff janë dy binjakë identik, dhe tifozët e Bostonit vazhdojnë të dyshojnë se një mashtrim i madh ka ndodhur kundër tyre.

Dallimi i vetëm mes tyre, është diferenca prej 2 centimetra në gjatësi. Ata gjithashtu kanë tatuazhe pothuajse identike. Janë vetëm dy tatuazhe të ndryshme në trupin e tyre, të cilat janë në vend të tilla që janë të padukshme gjatë ndeshjes./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

 

Fjalët kyçe: Donbass Arena

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals