Në listë nuk do të jenë Hajredin Kuçi, Justina Pula, Besim Beqaj, Lata, Remi… – Lajmi.net
Në listë nuk do të jenë Hajredin Kuçi, Justina Pula, Besim Beqaj, Lata, Remi…
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:33, 19 May 2017
Grupi Parlamnetar i PDK-së
Grupi Parlamnetar i PDK-së
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po vazhdon të konsultohet për ta hartuar listën përfundimtare me 55 kandidatë për deputetë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit.

Deri me tani nga lista me vetë dëshirë janë larguar Latif Gashi-Lata, Rrustem Mustafa – Remi, Hajredin Kuçi, Justina Pula dhe Besim Beqaj, merr vesh lajmi.net.

Gati ka treguar për lajmi.net pse është tërhequr nga kandidatura për deputet.

Në listën e koalicionit të PDK-së me AAK-në, Nismën dhe partitë e vogla do të gjendet 110 kandidatë për deputet.

AAK dhe Nisma tashmë i kanë përmbyllur listat e tyre zgjedhore. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: koalicioni, Lista Zgjedhore, pdk

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2