Në jogurt shtoni dy përbërës dhe hidheni në fytyrë: Efekti i magjishëm që po ngazëllen! – Lajmi.net
Në jogurt shtoni dy përbërës dhe hidheni në fytyrë: Efekti i magjishëm që po ngazëllen!
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 14:01, 13 March 2017
Në saje të kësaj maske do të keni lëkurë të shkëlqyer pa akne.

Pos që është jashtëzakonisht e shëndetshme në ushqim, karota mund të shërbejë edhe si maskë e shkëlqyeshme për fytyrë.

Me përbërësit e saj të shëndetshëm, karota do t’ju ndihmojë në luftën kundër akneve dhe lëkurës do t’i japë dukje të shkëlqyeshme, transmeton Telegrafi.

Për maskë ju nevojiten:

– një lugë lëng karote– një lugë jogurt dhe– një lugë vaj ulliri

Përbërësit tundni mirë dhe vendosni në lëkurën e pastruar të fytyrës dhe qafës, shkruan beautyhealthtips.

Lëreni maskën që të veprojë në fytyrë 25 minuta, pastaj pastrojeni mirë me ujë të vakët.

 

Fjalët kyçe: Fytyrë, Jogurt, Karrota, vaj ulliri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper