Në Itali të sigurt, ky trajner nesër zyrtarizohet te Shqipëria (FOTO) – Lajmi.net
Në Itali të sigurt, ky trajner nesër zyrtarizohet te Shqipëria (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliMerkatoSport 21:55, 17 July 2017
Ndonëse nuk ka asgjë zyrtare nga Federata Shqiptare e Futbollit, në Itali janë të sigurt se Christian Panucci do të jetë pasardhës i Gianni de Biasit te Shqipëria.

Mediet kryesore në Itali, sot gjatë gjithë ditës kanë raportuar për marrëveshjen e arritur mes FSHF-së dhe ish lojtarit të Romës, Interit e Real Madridit.

Panucci pritet që gjatë ditës së nesërme të nënshkruaj me Shqipërinë, duke i mposhtur në garë për këtë post Filippo Inzaghin, Giancarlo Camolese dhe Clarence Seedorfin.

44 vjeçari nuk ka përvojë edhe aq të madhe në zejen e trajnerit, përvoja më e madhe mbetet drejtimi i Livornos./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble