Në fillim të javës do të këtë ndërprerje të rrymës në këto zona – Lajmi.net
Në fillim të javës do të këtë ndërprerje të rrymës në këto zona
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 12:36, 31 August 2017
KEDS ka njoftuar se në fillim të javës që vjen do të ketë ndërprerje të rrymës për pakë ore në disa zona të Kosovës.

Njoftimi i KEDS:

Më 04.09.2017 në NS 35/10 kV Mitrovica ll do të ndërkrehet:

Dalja 10 kV Koshtova (Kodi: 71075005)  prej orës 10:00 deri në orën 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Koshtovë, Vinarcë i Ulët, Vinarcë i Epërm, Gushafcë, Koprivë, Broboniq dhe Gradevci.

Arsyeja e ndërprerjes: Demontimi i shtyllës të 10kV.

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

Më 04.09.2017 në NS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Maxhunaj (Kodi: 73000011)  prej orës 08:00 deri në orën 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Dumnica, Samadrexha, Cicilia, Sllakovci,  Ropica, Vilanci dhe një pjesë e fshatit Maxhunaj.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e përçuesit.

Më  04,05,06,07,08,09.09.2017 në NS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet  prej orës 09:00 deri në orën 12:00 dhe prej orës 15:00 deri në ora 18:00

TS 10/0.4 kV  TSK-nr.2 Gjimnazi  (Kodi: 73000001004) (Dalja 10kV Kabllot (Kodi: 73000001)

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Shahin Krasniqi, Rexhep Mala, rrugët: Kruja, Marin Barleti, Ukshin Kovaqica, Hamdi Ferati dhe Sheshi Adem Jashari.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e kabllos.

Më 05.09.2017në NS 35/10 kV Ferizaj III do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Gaçka (Kodi:40042002)  prej orës 09:00 deri në ora 12:00 dhe prej orës 15:00 deri në orën 18:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Greme, Gaçkë, Burrnik, Izhancë, Kashtanjevë, Bajnicë, Semaj, Prushaj, Sllatinë dhe bizniset private.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e shtyllave  dhe energjizimi i TS 400 kVA . LOT 2.

Më 04.09.2017në NS 110/35/10 kV Lipjani  do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Gadime (Kodi:410000013)  prej orës 09:00 deri në ora 11:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Babushi i Muhaxherëve, Gadime e Ulët, Gadime e Lartë, Vrella dhe  Plitkoviqi.

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e transformatorit të ri.

Më 05.09.2017 në NS 110/35/10 kV Bibaj  do të ndërprehet:

Dalja 35 kV Shtërpca (Kodi:400440)  prej orës 11:00 deri në ora 14:30 .

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Qendra e Shterpcës -Komuna, Ambulanta, Shtëpia e mallrave, Hotel Breza dhe Junior, Vikendicat, Jazhinca, Sevce, Verbishtica dhe bizniset private, Pilana, Farma dhe Gllogu.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i transformatorëve matës rrymor të dëmtuar.

Më 04.09.2017në NS 110/35/10 kV Peja 1 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Radavci (Kodi:50000004)  prej orës 10:00 deri në ora 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Novosellë, Radavc, Brestovik, Dogna dhe Jabllanica e Madhe.

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e transformatorit të ri./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO