Në dhjetor mund të ketë përballje mes Furyt dhe Wilder – Lajmi.net
Në dhjetor mund të ketë përballje mes Furyt dhe Wilder
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 18:23, 31 July 2018
Tyson Fury e ka konfirmuar se është në bisedime të avancuara për ta caktuar një luftë me Deontay Wilder për titullin e botës WBC.

Fury është rikthye në qershor pas një pauze dy vjeçare, kur e mposhti boksierin shqiptar Sefer Seferin, duke e nisur rrugëtimin drejt majave të peshave të rënda.

Ish kampioni i botës do të përballet me Francesco Pianeta në Belfast muajin e ardhshëm, por ka zbuluar se ekipi i tij është në fazë të avancuar që të bien dakord për një marrëveshje me boksierin amerikan Wilder, që do të zhvillohet këtë vit më vonë (dhjetor).

“Unë mund ta konfirmoj se unë dhe Deontay Wilder jemi në negociata” ka thënë fillimisht Fury në një video të postuar në Tëitter.

“Jemi shumë afër për t’u marr vesh”.

“Unë mund ta zbuloj se negociatat janë shumë të forta për në dhjetor. Ne jemi gati me këtë marrëveshje, por nuk do ta anuloj takimin me Francesco Pianeta, pasi me të do ta marr përgatitjen që të jem gati për Deontay Wilder”.

“Duhet ta mposht atë së pari dhe pastaj Wilderin, le të kërcejmë”, ka thënë Fury, ku nuk ka munguar as thumbimi drejt Anthony Joshuas dhe menaxherit të tij. /Telegrafi

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO