Ndryshe – Kobra ft Unikkatil – Teksti i këngës – Lajmi.net
Ndryshe – Kobra ft Unikkatil – Teksti i këngës
Autori: Lajmi.net Entertainment 19:36, 15 February 2016
Ndryshe - Unikkatil ft Kobra
Teksti i këngës "Ndryshe' nga Kobra dhe Unikkatil

-I-
E kom traditë familjare n’besë mos me pre
S’jom tu i jep zor, qet’ jom tu u shpreh
Jom kon’ i pshtjellun me flamur kur kom le
Bash për qata kombi jem m’ka ngreh
Me bo me u nxe’ edhe pak qes zjerrm
Laje gojën, b*tch, kur fol për emën tem
Po na sheh tu ardh, shum po ju dhem
Kush ka thon që s’ka me ndodh ky sen, po ju trem
E kom amanet prej bab’s, krahin me ja jep vetit
Mos mu dorzu edhe me kon n’fund t’detit
Zemrën e fort’, shok i realitetit
Ha m*t për ner, ka me ju ni krisma hekrit.
Mos ha m*t me fol ti prej “hate”-it
Nuk e ki kërkon mas vetit
Nij kta t’vërtetit, kallxoj edhe shtetit
Kobër e Katil, jasht planetit.

(Refreni)
Njoni m’tha, pse s’bona si ata?
Ja bona: Ja, se ndryshe jena na.
E kom ni krah, që Zoti mu ma dha.
Veç tha: Ja, mos bo sikur ata.

-II-
Ty po t’ni o dh*p none po s’po di qa po thu
Po m’doket ti as veten s’po mun me e kuptu
Edhe pse qe sa vjet ju kom dhon ‘lektyr’
E ki planin para teje, pse s’pe praktikon mir’.
Pom dokesh patetik pak mu,
Se sa her’ jom qu ti ke qit’ gjak nëpër gu.
(khju) lirisht thirrum polimat, me tru si automat
Kahdo që p’ia fus un, kejt u hallakat.
E ty po t’jet hatri kur p’mi nun fjal’t
E boj ma mir se ti, se e kom aj-kjun ma t’nalt
Edhe k’to, bajagi, orator, ellokuent
Osht ai djali që e ka bo Gegnishten trend.
Rrezik! Si Martina e Çerçiz Topullit
Intelektin, m’ia ndrru, mentalitetin popullit
Katolik jam, po s’m’ha k*ri për fe
E njoh ni doktrin: SHQIPE DERI N’DHE.

(Refreni)
Njoni m’tha, pse s’bona si ata?
Ja bona: Ja, se ndryshe jena na.
E kom ni krah, që Zoti mu ma dha.
Veç tha: Ja, mos bo sikur ata.

-III-
E kom fjalën plum’, gati për me shkrep
Ky sen’ si bume, gati me djeg
Emnin Sadik, ala je ka m’vet?
Jo, ma p*dh nane s’ki ku me gjet.
O bo me fol për kët sen’ tulifar njeri
Secili ma gangsta, veq i kqyri seri
Jeni met’ n’fun’, s’po ju shoh prej terri
Jem ujqt e vjetër, e bojm si ktyneheri.
Ni milion shqipe për ne jon bo turm’
S’blejna klikime, pa to bojna zhurm’
Rap’in s’ta lojm’ se moti e bllokum
Ha m*t prej inatit po na kem lon’ gjurm’
Edhe nëse ky sen’ soset une s’kom mo pun’
Se kto fjal’ drejt prej zemrës, dosti jem, u shkrun
Kur t’na nijsh ti prej menve t’kres, lun
Na s’jem si ata, bonu gati Katili po gjun.

(Refreni)
Njoni m’tha, pse s’bona si ata?
Ja bona: Ja, se ndryshe jena na.
E kom ni krah, që Zoti mu ma dha.
Veç tha: Ja, mos bo sikur ata.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO