Ndoqën GPS-in, turistët përfunduan bashkë me veturë në liqe – Lajmi.net
Ndoqën GPS-in, turistët përfunduan bashkë me veturë në liqe
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:39, 26 January 2018
Zhytësit kanë hequr një xhip që u mbyt në Liqenin Champlain më shumë se një javë pasi një shofer përfundoi në liqe me veturën e tij, duke ndjekur aplikacionin GPS.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ka qenë Tara Guertin ajo që ka treguar se disa nga miqtë e saj e huazuan Jeepin e saj për të marrë një udhëtim nga Connecticut në Vermont për një pushim të skive.

Guertin thotë se grupi nisi të ndiqte GPS kur ata humbën dhe përfunduan në krye të liqenit të akullt.

Miqtë e Guertinit ishin në gjendje të shpëtonin në mënyrë të sigurt Jeepin që u fundos. Megjithatë, largimi i veturës nga liqeni doli të jetë më e vështirë se që mendohej.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO