Ndodh për herë të parë në Vala Superligën e Kosovës (FOTO) – Lajmi.net
Ndodh për herë të parë në Vala Superligën e Kosovës (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSportSporti Vendor 18:46, 2 March 2017
Xhiroja e 19-të në Vala Superligën e Kosovës do të jetë e veçantë.

Për herë të parë drejtësinë në një ndeshje të Vala Superligës së Kosovës, do ta ndajnë gjyqtarë të huaj.

Federata e Futbollit të Kosovës, ka zyrtarizuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 19-të. Si rrjedhojë e bashkëpunimit FFK dhe Federata e Maltës, nga ky shtet kanë ardhur katër gjyqtarë, Philip Farrugia, Christopher Francalanza, Debattista Villam dhe Etienn Mangion.

Ata do të ndajnë drejtësinë në duelin, Trepça – Ferizaj, që zhvillohet të shtunën në stadiumin “Adem Jashari”./Lajmi.net/

neje

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6    

 

Fjalët kyçe: Superliga e Kosovës

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble