Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres – Lajmi.net
Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres
Autori: Lajmi.net BotaLajme 9:56, 20 March 2017
Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do të jenë në qendër të seancës dëgjimore të Komisionit të Zbulimit të Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan.

Dejtori i FBI-së, James Comey, do të dëshmojë publikisht për herë të parë rreth këtyre akuzave, raporton “Zëri i Amerikës”.

“Do ta pyesim nëse ekziston ndonjë provë që mbështet pretendimin e Presidentit. Më shqetëson thellësisht që Presidenti bën një akuzë të tillë pa patur baza dhe mendoj se është në interesin e publikut që kjo çështje të trajtohet publikisht prej drejtorit të FBI-së”, janë shprehur ligjvënësit demokratë, pjesë e debatit të ditëve të fundit nëse seanca duhet të ishte apo jo publike.

Komisioni i Zbulimit i ka kërkuar FBI-së të paraqesë emrat e shtetasve amerikanë nën përgjim. Nëse emri i Trump apo bashkëpunëtorëve të tij gjenden në atë listë, mund të kuptohet si shenjë se FBI-ja po heton kontaktet ndërmjet fushatës Trump dhe Rusisë./Top Channel

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble