Ndihmohen 40 familje skamnore në Prishtinë – Lajmi.net
Ndihmohen 40 familje skamnore në Prishtinë
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 21:06, 25 April 2017
Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” ka ndihmuar 40 familje skamnorë në Prishtinë.

Familjet që përfituan nga ky aksion janë përzgjedhur në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, konkretisht Zyra për Punë dhe Mirëqenie Sociale.

Drejtori i kësaj shoqate, Halil Kastrati ka thënë për Ekonomia Online, se këto familja kanë përfituar nga një pako ushqimore në vlerë 55 euro, që përfshinë gjëra ushqimore, higjienike, por edhe batanije.

“Ky aksion u mundësua falë donatorëve dhe bamirësve të cilët vazhdimisht po përkrahin aksionet tona në tërë vendin. Sot ndihmuan 40 familje me gjendje të rëndë socio-ekonomike dhe po ashtu në ditën në vazhdim do të ndihmojmë edhe qindra familje tjera”, ka thënë Kastrati.

Familjet që përfituan nga ky aksion bamirës u shprehën të lumtur dhe falënderuan të gjithë ata që po kujdesën për të zbutur sado pak gjendjen e rënd me të cilën po ballafaqohen çdo ditë.

Fjalët kyçe: Familje skamnore

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush