Ndërprerje emergjente e rrymës në Fushë Kosovë – Lajmi.net
Ndërprerje emergjente e rrymës në Fushë Kosovë
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 10:58, 27 October 2017
KEDS Sh. A. njofton se sot, më 27.10.2017 ne TS 35/10 kV Fushë-Kosovë do të ketë ndërprerje emergjente të: Tr 35/10 kV TR-3 prej  orës 12:00-13:00.

Gjatë kohës sa do të ketë nderprerje pa energji elektrike do të mbesin konsumatorët e daljes 10 kV Shtëpia e kulturës (kodi:15018003), qendra e Fushë- Kosovës, te stacioni i trenit dhe ana e majte deri te rruga e çerdhes.

Arsyeja e ndërprerjes: për shkak të ngitjes temperaturës së transformatorit TR 3 faza C./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO