Ndahet nga jeta “Nderi i mundjes shqiptare” – Lajmi.net
Ndahet nga jeta “Nderi i mundjes shqiptare”
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 14:30, 24 February 2018
Ish-mundësi i Tiranës dhe Partizanit, Arben Fejzo, është shuar në moshën 62-vjeçare.

Sporti i mundja ka humbur ditën e sotme një nga mjeshtrat më të mëdhenj, siç ishte Arben Fejzo.

Ai u nda nga jeta si pasojë e një sëmundje të rëndë. Ish-mundësi i Tiranës dhe Partizanit, Arben Fejzo, është shuar në moshën 62-vjeçare.

Fejzo që garoi në mundjen klasike në peshën 52-57 kg, nga viti 1970 deri në vitin 1982 dhe spikati në radhët e Tiranës, më pas të Partizanit për t’u rikthyer në fund të karrierës së tij sportive sërish me ekipin e Tiranës.

Ai ka marrë dy tituj për karrierën e tij mbreslënëse, tituj si ‘Mjeshtër i Sporti’ dhe titullin ‘Nderi i mundjes Shqiptare’.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO