Ndahet nga jeta modelja e njohur – Lajmi.net
Ndahet nga jeta modelja e njohur
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 19:59, 6 December 2018
Ka ndërruar jetë modelja e njohur.

Jael Strauss është njëra nga protagonistet e “America’s Next Top Model” e cila ndërroi jetë në moshën 34 vjeçare, shkruan lajmi.net.

Ajo prej kohësh po vuante nga kanceri i gjirit duke thënë se sëmundja ishte në shkallën e katërt dhe e pashërueshme.

Sipas shtypit amerikan, modelja ka vdekur më 4 dhjetor pas disa ditëve që kishe qëndruar në komë.

Pas vdekjes së saj, ngushëllime kanë shprehur edhe shumë nga miqtë e ngushtë të Jael, e njëra ndër to ishte edhe Tyra Banks e cila shkroi: “Modelingu ka humbur një shpirt të mrekullueshëm, do ta kujtojmë Jaelin, shpirtin e saj të gëzuar dhe të mrekullueshëm”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO