Ndahen 50 mijë euro për pastrimin e Lepencit nga azbesti – Lajmi.net
Ndahen 50 mijë euro për pastrimin e Lepencit nga azbesti
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:27, 10 August 2018
Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi dhe kryetari i Hanit të Elezit, Refki Suma kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për projektin e pastrimit të mbetjeve të azbestit përreth lumit Lepenc.

Matoshi me këtë rast bëri të ditur se për vazhdimin e këtij projekti do të ndahen 50 mijë euro.

“Sapo nënshkruam një marrëveshje bashkëpunimi për financimin e një projekti që ka të bëjë me largimin e azbestit përreth lumit Lepenc. Nuk do të kursehemi asnjëherë në zhvillimin e tij të mëtutjeshëm. Me kryetarin u dakorduam të vazhdojmë këtë bashkëpunim edhe në vitin e ardhshëm…”.

Sipas tij, projekti do të vazhdojë edhe vitin e ardhshëm

Projekti për largimin e mbetjeve të azbestit në këtë komunë ka filluar vite më parë,  mirëpo për shkak të moskryerjes së punëve, kompanisë së kontraktuar i është ndërprerë kontrata.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO