Nata u kthye në një ditë: ‘Mendova se ishte një yll, por nuk ishte’ – Lajmi.net
Nata u kthye në një ditë: ‘Mendova se ishte një yll, por nuk ishte’
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 13:56, 11 March 2018
"The Flying Bowl", siç e përshkruajnë banorët e Uralit këtë fenomen, u ndjenë mjaft të kërcënuar. Ky ishte vetëm një meteor i cili filloi të digjet kur hyri në orbitën e Tokës, dhe për këtë arsye qielli "shkëlqeu"

Banorët e Uralit në Rusi mbetën të habitur kur nata e tyre u shndërrua në një ditë për disa sekonda. Fenomeni i pazakontë, i cili dukej si një “flakë zjarri” ishte në të vërtetë një djegie e meteoritit kur ai erdhi në orbitën e Tokës. Ishte vetëm ajo djegie që shkaktoi dritë të fortë, por edhe më pak “shpërthim” në qiell, transmeton lajmi.net.

“Mendova se ishte një yll, por doli se nuk ishte. Ndërsa ai ra, ai u ndez në të verdhë dhe portokalli , duke lënë prapa një gjurmë të purpurt në të – një nga dëshmitarët okulistë i tha Sputnik News. Ai gjithashtu shtoi se njerëzit ishin shumë të frikësuar, dhe disa nga paniku filluan të bërtisnin.

Ekspertët më vonë konfirmuan se ky ishte një fenomen natyror, i cili u transmetua gjithashtu nga mediat lokale. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Dita, Meteori, nata

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan