Mustafa thotë se Qeveria ka shënuar progres historik në ekonomi – Lajmi.net
Mustafa thotë se Qeveria ka shënuar progres historik në ekonomi
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:16, 17 July 2017
Isa Mustafa
Isa Mustafa
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook ka komentuar miratimin e pakos fiskale 2.0.

Ai ka thënë se me dy pakot fiskale, do të fuqizohet sektori privat, duke pretenduar se Qeveria që ai drejton ka arritur sukses historik në ekonomi, transmeton lajmi.net

“Miratuam sot Pakon Fiskale 2.0 me mbi 20 masa të reja të politikave fiskale, të cilat do të kenë impakt të madh konkret në të bërit biznes, duke fuqizuar sektorin privat si shtyllë kryesore e zhvillimit të vendit”, ka shkruar kryeministri në detyrë i vendit.

“Qeveria jonë, përmes dy pakove fiskale, reformave thelbësore dhe në dialog të vazhdueshëm me bizneset, ka shënuar progres historik në ekonomi, duke arritur rritjen më të madhe në rajon, duke rritur investimet e huaja, me Buxhet mbi 2 miliardë euro dhe rezultate të tjera për të cilat kemi marrë vlerësimet më të larta nga institucionet më kredibile globale”, ka thënë ai.

Sipasj tij kjo qeveri ka sjellur veprime konkrete që kanë sjellur rezultate për shtetin.

“Vendimet e mëdha për vendin nuk janë fjalë që thuhen fushatave paraelektorale për të arsyetuar veprimet amatoreske në politikë, por veprime konkrete reformuese që sjellin rezultate për shtetin, për ekonominë, për bizneset e qytetarët”, ka përfunduar Isa Mustafa. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO