Mustafa: Duhet të korrigjohen pagat e bordeve të ndërmarrjeve publike – Lajmi.net
Mustafa: Duhet të korrigjohen pagat e bordeve të ndërmarrjeve publike
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmeNacionale 23:22, 12 March 2017
Muhamet Mustafa
Muhamet Mustafa
Kryetari i Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuvendin e Kosovës, Muhamet Mustafa thotë se pagat e larta të bordeve të ndërmarrjeve publike duhet të korrigjohen me Ligjin mbi pagat.

Në një intervistë për ‘Epokën e Re’ Mustafa ka thënë se ende nuk ka shembull të marrjes së përgjegjësisë nga ndonjë bord për gjendjen e organizatës të cilën e udhëheqin edhe kur situata në to do ta kërkonte një gatishmëri të tillë.

Fjalët kyçe: Muhamet Mustafa, Pagat

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble