Mungon trotuari në qendër të Prishtinës, qytetarët rrezikohen nga veturat (Foto) – Lajmi.net
Mungon trotuari në qendër të Prishtinës, qytetarët rrezikohen nga veturat (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 13:44, 14 February 2018
Lëvizja në një pjesë në rrugën “Luan Haradinaj” në qendër të Prishtinës është bërë shumë e rrezikshme.

Në një  objekt të vjetër përballë Ministrisë së Punëve të Brendshme vendpunishtja për restaurimin e tij është siguruar që një kohë të gjatë, por punimet ende nuk kanë nisur, shkruan lajmi.net.

Më së keqi po e pësojnë qytetarët që lëvizin në atë pjesë, ngase trotuari është kufizuar tërësisht, dhe lëvizja për në pjesën tjetër është kufizuar.

Komuna e Prishtinës nuk ka mundur të ofrojë zgjidhje për sigurinë e kalimtarëve. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO