MPMS e BSPK bien dakord për bashkëpunim për Ligjin e Punës – Lajmi.net
MPMS e BSPK bien dakord për bashkëpunim për Ligjin e Punës
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:12, 14 November 2017
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, është takuar sot me kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Avni Ajdini dhe dy nënkryetarët e tij.

Sipas njoftimit nga MPMS-ja, gjatë takimit Reçica dhe Ajdini janë dakorduar për bashkëpunim dhe ngritje të temave me interes për qytetarët dhe punëtorët në veçanti.

“Tema me interes të përbashkët u konstatuan Ligji i Punës, Ligji i pensioneve kontributdhënëse, Ligji i Sigurimeve Shëndetësore etj”, thuhet në njoftim.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble