Mozaik kek – Lajmi.net
Mozaik kek
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 13:50, 3 June 2017
Përbërësit:

4 vezë
2 gota sheqer
1 gotë qumësht
3 lugë të gjellës jogurt
gjysmë gotë vaj vegjetal
1 lugë të gjellës kakao
1 pluhur pjekje
2.5 gota miell

Hapat:

Fillimisht sheqerin me vezët i tundim në një enë, pastaj përveç kakao ia bashkangjesim përbërësit e tjerë.Gjysmën e glazurës së përgatitur e derdhim në enën e pjekjës ndërsa pjesës tjerë të mbetur ia hedhim kakao dhe e përziejmë mire pastaj ia bashkangjesim glazurës tjetër.Kekun e pjekim në temperaturë 175 gradë celsius për 40-45 minuta, kontrollimin se a është pjekur e bëjmë me pirun.

Fjalët kyçe: mozaik kek

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball