Mourinho zbulon finalen e madhe të Kupës së Botës, por kush do ta fitojë atë? – Lajmi.net
Mourinho zbulon finalen e madhe të Kupës së Botës, por kush do ta fitojë atë?
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 16:45, 14 June 2018
Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, bëri publike parashikimet e tij të fundit dhe përzgjodhi një finale Argjentinë-Portugali.

Sipas “Lusos”, Kampionati Botëror i Rusisë, që nis sonte, në orën 17:00, me ndeshjen hapëse Rusi-Arabia Saudite, do të vendoset nga penalltitë.

Në videon më poshtë mund të ndiqni hap pas hapi parashikimet që bën “Special One”, që nga ndeshjet në grupe e deri te finalja e madhe, ku paralajmëron një përplasje mes dy yjeve të La Liga-s dhe futbollit botëror, Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo, të cilët kanë një dekadë rivalitet mes tyre edhe për “Topin e Artë”, duke e fituar nga pesë herë secili.

Kujtojmë se Portugalia është fituesja e titullit në Kampionatin Europian të fundit, të luajtur në Francë, në vitin 2016, ndërsa Albiceleste mbërriti deri në finale të Botërorit të kaluar, luajtur në Brazil katër vite më parë, ku u mposht 1-0 nga Gjermania.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO