Mourinho: Këta dy portierë janë më të mirë se De Gea – Lajmi.net
Mourinho: Këta dy portierë janë më të mirë se De Gea
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 19:10, 4 December 2017
Jose Mourinho gjatë konferencës për Ligën e Kampionëve që ka mbajtur sot ka befasuar duke thënë se janë dy portier për momentin që janë më të mirë se David de Gea.

Portugezi pas ndeshjes që Manchester United e fitoi 1:3 nga Arsenali, përgëzoi De Gean për pritjet duke e cilësuar si më të mirin në botë.

Por sot, Mourinho ka potencuar se portierët e tij janë gjithmonë më të mirët në botë, dhe tani më të mirët në botë janë Sergio Romero dhe Joel Perieria.

“Sergio Romero është portieri më i mirë në botë. Sepse ai luan nesër dhe portierët e mi janë më të mirët në botë. De Gea tani është i treti. Romero është i pari dhe Perieria i dyti”, ka deklaruar Mourinho./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO