Moska: Vendimi i Amerikës për t’u tërhequr nga UNESCO për keqardhje – Lajmi.net
Moska: Vendimi i Amerikës për t’u tërhequr nga UNESCO për keqardhje
Autori: Lajmi.net BotaLajme 8:40, 13 October 2017
Vendimi i udhëheqësisë  amerikane për tërheqjen nga UNESCO po e përkeqëson situatën për këtë organizatë dhe është për të ardhur keq.

Kështu ka deklaruar zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova.

“Ky vendim i udhëheqjes amerikane është për të ardhur keq. Vendi që ka marrë pjesë që nga fillimi i UNESCO-s po largohet në një kohë të vështirë në organizatë dhe me këtë lëvizje e përkeqëson situatën për të”, ka thënë ajo, raporton agjencia ruse e lajmeve TASS, transmeton Klan Kosova.

Fjalët kyçe: Moska, SHBA, UNESCO

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play Supercar Showdown