Mosha kur gratë konsiderohen të moshuara për flokë të shkurtra dhe xhinse të ngushta – Lajmi.net
Mosha kur gratë konsiderohen të moshuara për flokë të shkurtra dhe xhinse të ngushta
Autori: Lajmi.net Lifestyle 11:03, 19 July 2016
Në një sondazh jo formal ku janë përfshirë 2 mijë britanik, rezultatet thonë se koha kur një grua konsiderohet se duhet dhënë fund flokëve të gjata është mosha 46 vjeçe, ndërsa kur ajo të jetë 47, vlerësohet se duhet t’i largojnë nga përdorimi xhinset e ngushta.

Ndërsa, sondazhi i Retire Savvy, synon të tregojëse në çfarë moshe gratë e moshuara duhet të ndalojnë së bëri ndryshime në pamjen e tyre që ndërlidhen më shumë me të rinjtë.

Ann Brenoff, në kolumnen e saj në The Huffington Post thotë se kur lexon gjëra të tilla të marra të rritet shtypja e gjakut, raporton lajmi.net

Këto më poshtë i vlerëson të tilla ajo:

Tatuazhet janë jo të preferuara pas moshën 38 vjeçe

 

 

Ndalo së bëri selfie pas moshës 34 vjeçe

 

 

Ndalo së vizituari klubet e natës pas moshë 44

Mos shko në festivale të muzikës pas moshës 45

Ngadalëso të mësuarit në teknologji pas të 40-ave

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO